top of page
8.png

שמי רונה אסולין-אורבך

אישה, בת, אחות בכורה, רעיה ואם -

אלה הם החוטים הרוקמים את סיפור חיי.

בהכשרתי, מטפלת גופנפש בשיטת אלבאום, טיפול בטראומה, הבעה דרך הקלדה וטיפול באנשים על הרצף האוטיסטי, מנחה קבוצות נערות ונשים בנושאי נשיות ומיניות במסגרת 'נשים לגופן'. בוגרת המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט; חיה, לומדת ומנחה ברוח המיינדפולנס, שמאניזם ואומנות-הריפוי.

מגיל צעיר חונכתי להאמין בטוב האדם והעולם. באופן טבעי, אמונה זו עוררה את התעניינותי בתפיסות הוליסטיות שרואות את האדם כשלם על כל חלקיו; את  גופו, רגשותיו, רמת האנרגיה, אופן חשיבתו וסביבתו. הרצון להעניק מענה למכלול של האדם זימן בדרכי אפשרויות מגוונות לפיתוח ידע וכלים שיתנו מענה לכל אותם חלקים. כך, לצד לימודי הטיפול והפסיכולוגיה התאורטים, למדתי טיפול דרך תנועה ומגע, מדיטציה ומיינדפולנס, בודהיזם, שמאניזם ואומנות הריפוי.

 

במהלך המפגשים והתהליכים אותם עברתי יחד עם המטופלים, התחדדה לי ההבנה שלכל אדם הזכות והחובה לטיפול וריפוי עצמי מתוך הקשבה רגישה לחלקים שמבקשים למצוא מקום וביטוי בעולם. IECLECTIC מרכז את הפעילות המקצועית והטיפולית שאני מציעה. המרחב הטיפולי התפתח באופן אורגני כמענה לאותם צרכים אותם פגשתי במהלך דרכי המקצועית ובהתאם לכלים אותם רכשתי. אני מאמינה ביכולת שלנו לרפא אחד את השני, דרך התפתחות אישית ומשותפת ביחד ולחוד.

 

תהליך ההכשרה שלי החל במסגרת לימודיי במכללת אלבאום. שם נחשפתי לראשונה לעולם האינטגרטיבי- הוליסטי וכך הונחו היסודות של התהליך האישי שלי כמטפלת וכמנחה. לאחר מכן, במסלול ההכשרה של המרכז הישראלי להנחייה אינטגרטיבית בקבוצות מצאתי בית שסייע לי להגדיר את תפיסת העולם שלי ואת האופן בו היא מקבלת ביטוי בתהליכים טיפוליים אותם אני מלווה.

 

במקביל ללימודים אלו, המשכתי להעשיר את ארגז הכלים והידע שלי בקורסים מגוונים מעולמות משלימים ומנוגדים - חלקם פורמליים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה וחלקם לימודי גוף-נפש כמו לימודי עומק ביוגה, האיבחון הכרולוגי, עבודת חלימה ויצירה על פי יונג ועוד. ככל שהעמקתי בפרקטיקות השונות, נוכחתי לגלות כי בבסיס כלל השיטות מצויה ההבנה כי האדם הוא יצור רב-מימדי. כך למעשה באלבאום כינו זאת אינטליגנציות, ביוגה גופים ובפסיכולוגיה גישות.

 

מתוך תחושת חיבור חברתית לקהילה, הנחתי במשך שלוש שנים קבוצת מיומנויות חברתית בבית של רונית - מרכז המקנה מיומנויות וכישורים חברתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים. דרך העבודה עם א.נשים על הספקטרום האוטיסטי נחשפתי לשיטת הבעה באמצעות הקלדה בשיטת יעל כהן. שיטה זו מאפשרת שיח עם אוטיסטים שאינם מדברים ופותחת ערוץ תקשורת חיוני בין האדם לסביבה. היה לי הכבוד להיות אחת מהמנחות הראשונות שלמדו את השיטה ולהפיץ את הנושא של תקשורת בין א.נשים בקשת האוטיסטית לעולם החיצון.

 

בשנים האחרונות, כחלק מהפעילות הקבוצתית, אני מנחה קבוצות וסדנאות במסגרת עמותת נשים לגופן. זוהי עמותה של נשים, הפועלת למען נשים, איכות חייהן ובריאותן, באמצעות העלאת מודעות לזכויות בריאות ואמונה בנשים כמקור סמכות ביחס לגופן. כאישה, בת ואם, אני רואה במסגרת זו חשיבות לשינוי חברתי כולל ולשיפור תפיסות הבריאות של נשים ונערות. 

 (מאמרים

לקביעת פגישת ייעוץ ופרטים נוספים

רונה אסולין-אורבך

054-2099442

ieclectic8@gmail.com

צור קשר
bottom of page