top of page
7.png
הקבוצות

בין הסדנאות הקיימות:

הדרך למיסטריות

חברותא נשית החולקת דרך לעבר חיים של הגשמה וממשות. עבודה נשית אשר מבקשת לחבור אל מרכז האש הפנימית שלך, להצטרף ולשאול את השאלות יחד, להתבונן בעזרת הגות והתנסויות במיתוס אשר מלווה את חייך ולנוע לעבר תמונה של חיים אותם את מבקשת לעצמך.

מוסטי לבסטי 
20-40% נשים בקבוצות גיל שונות סובלות מכאבים בעת קיום יחסי מין. וסטיבוליטיס, וולדניה, וגינזמוס, ירידה באסטורגן אלו רק חלק מהסיבות האפשריות.

אישה המסתובבת בעולם עם כאב כזה חווה קשיים רבים ביניהם; המפגש עם בן.ת הזוג, מטען רגשות כמו אשמה/בושה, זיכרונות שנשמרו בגוף, התמודדות עם מערכת הרפואה והאבחון ועוד.

הקבוצה תהווה מקור כח למידע וריפוי.

לצד תהליך תוכן בו ננגיש מידע ונלמד על מקור הכאב גם במישור הפיזי בתמיכת פיזיותרפסטית רצפת אגן נעבור תהליך רגשי, אישי ללמוד על תיק הרפואה האישי שלך.

המפגש עם אלת השפע והפריון דמטר

קבוצת תמיכה והתפתחות בשילוב עם המפגש על המיתוס האימהי

כמה זמן זה אחרי לידה? כמה זמן לוקח 'לחזור לעצמי'?

הזמן שאחרי הלידה הוא אישי ורגשי. זמן בו נפגוש בזמן קצר קשת רחבה של רגשות. הקונפליקט בין 'לחזור לעצמי', לאישה שאני מכירה, לגוף שלי, לעשייה שלי, לקצב שלי ולגלות שהכל השתנה. להיות לזמן מה באופן כמעט טוטאלי לרשות האחר ולאט לאט לאסוף את החלקים שלך ולבנות את האני המתחדש.

הקבוצה תהווה מקור תמיכה לצמיחה והתפתחות מחודשת עם ובתוך התפקיד החדש שלך.


סדנאות מבית 'נשים לגופן'

מפגשי בנות מצווה- מפגשים חווייתיים בנושאים: מילדה לנערה על השינויים הפיזיים, השפעות חברתיות, דימוי גוף ותזונה, הצפה ושיח על מה שמסקרן אותן כרגע. ניתן לשלב מפגשי אימהות במקביל ומשותף.

 

נערות לגופן- סדרת מפגשים שמטרתם ליצר שיח פתוח וכנה על נשיות, בריאות ומיניות. למדנו שסדנאות המאפשרות דיון ולמידה הדדית הן המפתח ליצירת שינוי והעלאת המודעות במיוחד בנושאים שרובם מושתקים ומודחקים. נעסוק בנושאי ליבה אשר מעסיקים כרגע את הנערות כאשר הקו המנחה הוא יצירת קשב ל'עצמי'. ניצור חיבור מתוך הבנה למחזוריות הנשית והקשר שלה ליום יום, פיתוח זהות מתוך הקשבה פנימית, פיתוח מודעות וחשיבה ביקורתית למסרים המדיה והרשתות החברתיות, נחזק את החיבור לגוף ולתפיסה העצמית בידיעה שמתוכה מתפתחות מערכות יחסים בריאות. התאמת התכנים והמענה מותאם לכל קבוצה.

בטוחות ברשת- הרשת מספקת לצעירות הזדמנויות להרחיב דעת לצד סיכונים רבים וחשיפה לתכנים לא מותאמים בתחומים שונים של גוף, בריאות ומיניות. תכנים נפוצים ברשת המובילים לפיתוח דימוי גוף שלילי, להפרעות אכילה, למיניות פוגענית ואף למפגש עם עברייני מין. תכנים מאיימים, ניצול, הטרדה, רמאות, לשון הרע ואף חרם שעלולים להתבצע מבלי שיהיה הצורך במפגש פיזי. על אחת כמה וכמה בזמן קורונה. סדרת מפגשים זו נועדה לצמצם נזקים, להעצים ולהעלות למודעות וליצור תחושת בטחון ברשת עבור נערות במסגרות חינוך וטיפול בטווח גילאי 12-18. העבודה המקבילה עם נערות, צוותים חינוכיים-טיפוליים והורים מסייעת לייצר מרחב בטוח ופתוח לתת מענה גם אחרי הסדנה.

סדנאות לצוותים מקצועיים- היבטים יחודיים של בריאות, גוף ומיניות של נערות ונשים. דימוי גוף אצל נערות בכלל ונערות בסיכון בפרט, יחסי אמהות בנות, השפעת המדיה, דימוי גוף וביטחון עצמי, בריאות נפשית ובריאות גופנית, אנטומיה התבגרות ומחזור חודשי, מיניות ויחסים- אמצעי מניעה, מין בטוח, מחלות מין, הריון לא רצוי וההתמודדות, יחסים וזוגיות בריאה.

הקבוצה מאפשרת לצוות לקבל כלים ומקום להרחיב את היכולת להתמודד עם מצבים מורכבים, לשתף

 

נשים בגיל השלישי- בריאות ואיכות חיים בזיקנה, בריאות פיזית, נפשית ורגשית.

דימוי גוף והחיים עם הגוף המשתנה בזיקנה, זוגיות, מיניות והתמודדות עם בדידות הרצון לאהבה, חיבה ומגע. חווית המטופלת מיפוי צרכים ואתגרים מול מערכת הבריאות.

ניתן ליצור קשר לפרטים והתאמה אישית 

bottom of page