top of page
workshop2524.png
כנפיים מצמיח
לרגעים יוצא לאור

איתמר אלישיב, נער אוטיסט לא ורבלי


אנו, בני האדם, מתפתחים מתוך אינטראקציה. המרחב החברתי מאפשר לנו תנועה בחיים. את האפשרות להתפתח ולקבל תמיכה. לחלוק רגשות, מחשבות, זמן, חוויות. עבור האדם האוטיסט אשר אינו מדבר ובדרך כלל מוגדר בתפקוד בינוני ונמוך הצורך הכל כך טבעי ופשוט הזה לא מתאפשר.
לצד העבודה הפרטנית בה אנו עוסקות בשנים האחרונות אנחנו רואות בקבוצה הזדמנות להתפתחות והעצמה והרחבת יכולות ההקלדה לכדי שיח משותף בין החברים פיתוח היכולות החברתיות והתקשורת הבין אישית.

למי מיועד?

אנשים אוטיסטים שאינם מדברים או שהדיבור אינו מהווה עבורם כלי לתקשורת בינאישית,

אשר עברו תהליך בהבעה באמצעות הקלדה באופן פרטני לייצב את ההקלדה.

ישנם שתי קבוצות כרגע, קבוצת צעירים ( יסודי) וקבוצת בוגרים (תיכון+) שלהם יש זמנים משותפים ונפרדים. 

 

מטרת הקבוצה?

לאפשר לחברים לרקום חברויות

להרחיב את המיומנות החברתית 

להרחיב את מעגל ההקלדה כשער לעולם

לאפשר חוויות מעצימות ומשמחות

 

קצת על השיטה והגישה

הבעה באמצעות הקלדה היא שיטת הקלדה הבעתית המותאמת ומכוונת לשימוש ע"י אוטיסטים לא ורבליים. השיטה פותחה על-ידי יעל כהן בעקבות הצלחתה בחשיפת אפשרויות התקשורת עם נער על הספקטרום האוטיסטי.

 

על המנחות:

 

רונה אסולין אורבך

מטפלת גופנפש בשיטת אלבאום, טיפול בטראומה, הבעה דרך הקלדה וטיפול באנשים על הרצף האוטיסטי, מנחה קבוצות במסגרת 'נשים לגופן'. בוגרת המרכז הישראלי להנחיה אינטגרטיבית בקבוצות במכללה האקדמית בוינגייט; חיה, לומדת ומנחה ברוח המיינדפולנס, שמאניזם ואומנות-הריפוי.

הנחתי במשך שלוש שנים קבוצת מיומנויות חברתית בבית של רונית - מרכז המקנה מיומנויות וכישורים חברתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים. דרך שילוב נער אוטיסט שאינו מדבר בביה"ס הדמוקרטי קריית אונו נחשפתי לשיטת הבעה באמצעות הקלדה בשיטת יעל כהן. 

בשנים האחרונות יש לי קליניקה פרטית בה אני פוגשת אנשים על הרצף ומנגישה להם את מיומנות השיח והקשר החברתי דרך הקלדה.

אורנית אלישיב

​נחשפתי להבעה בהקלדה דרך בני הבכור איתמר. שאובחן עם אוטיזם בגיל שנתיים ועד גיל עשר למד במסגרות לחינוך מיוחד והוגדר כבעל תפקוד בינוני נמוך. עם גילוי יכולות הביטוי ועולמו הפנימי של איתמר התחלנו במסע שהתחיל בחדרה של יעל כהן שטיפלה באיתמר בגיל תשע, המשיך עם שילובו בבית ספר דמוקרטי שילוב ששינה את חייו וחיינו במהלכו עשה איתמר בגרויות במספר מקצועות  ותפקד כתלמיד לכל דבר. המסע שלנו ממשיך עד היום. 

​‌בעקבות דרכו של איתמר מצאתי גם אני את יעודי כמטפלת בהבעה באמצעות הקלדה. למדתי לימודי תיאטרון ומדעי הרוח באוניברסיטה העברית ולימודי צילום בבצלאל. אך עם לידתו של איתמר הוקדש רוב זמני לטיפול בו נחשפתי לשיטות מגוונות  ביניהן RDI, DIR, ABA ועוד  אבל דרך הבעה באמצעות הקלדה השפיעה על חייו בצורה העמוקה והדרמתית ביותר. השתלמתי בקורס מטפלים בהבעה באמצעות הקלדה בהדרכת יעל כהן וכיום אני מטפלת בקליניקה פרטית במודיעין בצעירים ובוגרים עם אוטיזם וחברת צוות מקום להבעה.

 

מתי?

ימי שני בין השעות 09:00-12:00 (לוח חגים וחופשים ישלח למתעניינים)

החל מאוקטובר ועד סוף יולי.

איפה?

במרחב הנעים של נעם, דרום תל אביב.

בית שהפך למתחם קליניקה ביתי וחם. במרחב ישנם שלושה חדרי טיפול ומטבח. כל המרחב יעמוד לרשותנו כך שנוכל לנוע בין הצרכים השונים. עבודה בקבוצה, בזוגות, מקום פרטי למי שקשה לו היום…לאכול ארוחה משותפת ואולי גם להכין מדי פעם יחד.

 

עלות:

350 ש"ח ליום

התשלום מתבצע מראש- 1400 ש"ח לחודש, ניתן לפרוס ל-10 צ'קים.

 

נשמח לכל שאלה ומחשבה משותפת,

רונה ואורנית

קבוצת התפתחות עבור אנשים
על הרצף האוטיסטי

לקביעת פגישת ייעוץ ופרטים נוספים

רונה אסולין-אורבך

054-2099442

ieclectic8@gmail.com

bottom of page